Nasza działalność skierowana jest do polskich dzieci, które chcą poznać swój ojczysty język, dowiedzieć się kim był Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik, Tadeusz Kościuszko, Lech Wałęsa oraz poznać polskie zwyczaje, tradycje oraz kulturę. Dzieci w naszej szkole dowiedzą się także co to jest Wawel, Zamek Królewski, przez jakie miasta płynie Wisła oraz gdzie szukać na mapie Tatr czy Morza Bałtyckiego.

Prowadzimy aktywną współpracę z Polską Szkołą Internetową Libratus, realizując program nauczania obowiązujący w Polsce. Po zakończeniu roku szkolnego oraz zdaniu egzaminów (na terenie naszej szkoły), uczniowie otrzymują świadectwa szkolne identyczne ze świadectwami wystawianymi przez szkoły w Polsce, dzięki czemu w wypadku powrotu do kraju, dziecko nie będzie miało żadnych problemów z przyjęciem do właściwej klasy.
Więcej o programie Libratus znajdziecie Państwo w dziale "PROGRAM".


Państwa dzieci nauczą się także jak napisać list do babci lub dziadka, poznają polskie kolędy, będą potrafiły zrobić wielkanocne pisanki oraz wezmą odział w teatrzykach z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia.


W naszej szkole często gościmy wyjątkowe osoby. Odwiedzili nas między innymi: znany aktor Pan Marek Cichucki, pisarz bajek dla dzieci Pan Paweł Beręsewicz, poeta Romcio-Tomcio. W ramach wymiany szkolnej, mieliśmy okazje gościć polskich nauczycieli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nr 1 w Gdańsku. Spotkanie zaowocowało wymianą doświadczeń, trwałymi znajomościami oraz zainicjowało aktywną współpracę pomiędzy szkołami.  Śpiewali u nas: Chór Kameralny ZUT ze Szczecina oraz zespół dziecięcy "Serduszka" a w październiku obchody Dnia Nauczyciela uświetnił swoim koncertem poetyckim "Projekt Psu Na Budę". O bezpieczeństwie opowiadał zaproszony policjant, o udzielaniu pierwszej pomocy przedstawiciel służby zdrowia a ciekawostki geograficzne przedstawiał dzieciom zaprzyjaźniony ze szkołą marynarz. W grudniu odwiedza nas tradycyjnie Św Mikołaj smile


We współpracy z Księdzem Stanisławem z Polskiej Parafii w Hull staramy się przekazać dzieciom najważniejsze wartości katolickie, aby wyrastały na dobrych i uczciwych ludzi. Uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział i odnoszą sukcesy w konkursach i wydarzeniach szkolnych oraz pozaszkolnych, organizowanych przez Polską Macierz Szkolną w Londynie oraz instytucje polonijne: Festiwal Poezji „Wierszowisko”, Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall a we współpracy z Polską Parafią w Hull organizujemy pikniki i festyny. 


Na najbardziej prestiżowym konkursie "Wierszowisko", w którym uczestniczą Polskie Sobotnie Szkoły z całej Anglii w Londynie, uczniowie naszej szkoły od 3 lat są niepokonani i przywożą złote medale za zajęcie pierwszych miejsc!!!
Więcej na temat "Wierszowiska" znajdziecie Państwo w dziale Wydarzenia oraz galerii.


Nasza Szkoła jest ośrodkiem polskości dla dzieci, zarówno tych, które urodziły się w Wielkiej Brytanii, jak również i tych, które w ostatnich latach przyjechały z kraju. Zajęcia urozmaicamy lekcjami muzyki i rytmiki, gdzie młodsze dzieci uczą się tradycyjnych zabaw i piosenek, a starsze okolicznościowych piosenek oraz patriotycznych pieśni.


Na terenie naszej szkoły prowadzimy także zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych oraz przygotowujemy naszych uczniów do egzaminów na poziomie GCSE oraz A-Level.

Nasza placówka umożliwia także: zdobycie porady u psychologa, konsultację logopedyczną (więcej w dziale "Zajęcia i Usługi") oraz tłumaczenia tekstów z języka polskiego na angielski.


W naszej szkole Państwa dzieci poczują się jak w domu, nawiążą nowe przyjaźnie, a rodzice spotkają rodaków z wielu zakątków Yorkshire.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu pedagogów, administracji i rodziców z Rady Rodziców, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas dla dobra naszych dzieci, nasza szkoła stale się rozwija i kształci w duchu polskim pokolenia nowych wychowanków.

>> Sponsor naszej nowej strony internetowej <<