Polska Sobotnia Szkoła St Mary's College Hull
Polska Sobotnia Szkoła St Mary's College Hull

Witamy!

Nowa odsłona naszej strony internetowej Nowoczesny design, atrakcyjna szata graficzna, czytelność i wyjątkowa funkcjonalność to wyróżniki naszej nowej strony internetowej. Dodatkowo nasza nowa strona internetowa została dostosowania do urządzeń mobilnych. Zapraszamy!

Klasa 1
Maria Kownacka „Plastusiowy pamiętnik” (kilka dowolnych rozdziałów)
    Joanna Papuzińska „Nasza mama czarodziejka” (rozdział I, III, VIII)
    Maria Kownacka „Kukuryku na ręczniku” (rozdział III)
    Hanna Łochocka „O wróbelku Elemelku” (rozdział I i VIII)
    M. Konopnicka „Choinka w lesie”


    J. Brzechwa „Tydzień”
    J. Tuwim „Lokomotywa”
    A. Bahdaj „Pilot i ja”
    J. Brzechwa „Koziołeczek”
    L. Kern „Cień”
    I. Suchorzewska „Bociany”
    J. Porazińska „Dwie Dorotki”
    J. Brzechwa „Kłótnia rzek”
    C. Janczarski „Jak Wojtek został strażakiem”
    J. Tuwim „Dyzio Marzyciel”

Klasa 2
Lektury obowiązkowe:
Legendy polskie: „Pierścień św. Kingi”
H. Lofting: „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”
Legendy polskie: „O czeladniku Bogumile i królowej pszczół”
H. Ch. Andersen: „Dziewczynka z zapałkami”
C. Cz. Centkiewiczowie: „Zaczarowana zagroda”
H. Ch. Andersen: „Brzydkie kaczątko”
Legendy polskie: „Legenda o stworzeniu Kaszub”
J. Porazińska: „Szewczyk Dratewka”
H. Ch. Andersen: „Calineczka”

Lektury uzupełniające (nieobowiązkowe):
Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn"
Maria Kruger „Karolcia”
Legendy warszawskie „Bazyliszek”
Julian Tuwim „Warzywa”
Julian Tuwim „Lokomotywa”
Jan Grabowski „Puc, Bursztyn i goście”
Joanna Papuzińska „Nasza mama czarodziejka’
Charles Perrault „Czerwony Kapturek”
Jan Brzechwa „Wiosenne porządki”
Jan Brzechwa „Na wyspach Bergamutach, Kłamczucha”
Jan Brzechwa „Fruwająca krowa”

Klasa 3
Obowiązkowe:
1.    Czesław Centkiewicz, Anaruk, chłopiec z Grenlandii.
2.    Roman Pisarski, O psie, który jeździł koleją.
3.    Joanna Olech, Pompon w rodzinie Fisiów.
Uzupełniające:
1.    Danuta Wawiłow, Ja chcę mieć przyjaciela (tekst w podręczniku).
2.    Hans Christian Andersen, Księżniczka na ziarnku grochu (tekst w podręczniku).
3.    Tove Jansson, Zima Muminków.
4.    Gösta Knutsson, Przygody Filonka Bezogonka.
5.    Roald Dahl, Matylda.
6.    Ludwik Jerzy Kern, Ferdynand Wspaniały.

Klasa 4

Obowiązkowe:
1.    Carlo Collodi, Pinokio.
2.    Jan Brzechwa, Akademia Pana Kleksa.
3.    Antonina Domańska, Historia żółtej ciżemki.
4.    Clive Staples Lewis, Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa.
Uzupełniające:
1.    Astrid Lindgren, Bracia Lwie Serce .
2.    Joanna Olech, Dynastia Miziołków.
3.    Roald Dahl, Charlie i fabryka czekolady.
4.    Goscinny René, Sempé Jean-Jacques, Mikołajek (wybór opowiadań z dowolnej części cyklu).

Klasa 5

Obowiązkowe:
1.    Burnett Hodgson Frances, Tajemniczy ogród.
2.    Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy.
3.    Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza.
4.    Mark Twain, Przygody Tomka Sawyera.
Uzupełniające:
1.    Edmund Niziurski, Niewiarygodne przygody Marka Piegusa.
2.    Edmund Nizurski, Sposób na Alcybiadesa.
3.    Dorota Terakowska, Władca Lewawu.
4.    Juliusz Verne, W 80 dni dookoła świata.

Klasa 6

Obowiązkowe:
1.    Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy.
2.    Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy.
3.    Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni.
Uzupełniające:
1.    John Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem.
2.    Juliusz Verne, 80 dni dookoła świata.
3.    Alfred Szklarski - wybrana powieść z cyklu o przygodach Tomka Wilmowskiego, np. Tomek w krainie kangurów, Tomek na Czarnym Lądzie.

Gimnazjum 1

Obowiązkowe:
1.    William Szekspir, Romeo i Julia.
2.    Adam Mickiewicz, Dziady, cz. II.
3.    Aleksander Fredro, Zemsta .
4.    Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze.
Uzupełniające:
1.    Antoine de Saint Exupéry, Mały Książę.
2.    Małgorzata Musierowicz, Opium w rosole.

Gimnazjum 2

Obowiązkowe:
1.    Henryk Sienkiewicz, Krzyżacy.
2.    Jarosław Iwaszkiewicz, Ikar (tekst w podręczniku).
3.    Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec.
4.    Ida Fink, Drzazga (tekst w podręczniku).
5.    Molier, Skąpiec.
Uzupełniające:
1.    Henryk Sienkiewicz, Latarnik.
2.    Eliza Orzeszkowa, Dobra pani.

Gimnazjum 3

Obowiązkowe:   
1.    Juliusz Słowacki, Balladyna.
2.    Paulo Coelho, Alchemik.
3.    Ryszard Kapuściński, Imperium.
4.    Stanisław Lem, Dzienniki gwiazdowe
5.    Sławomir Mrożek, Szuler (tekst jest w podręczniku).
Uzupełniające:
1.    Andrzej Sapkowski, Wiedźmin.
2.    Jerome David Salinger, Buszujący w zbożu.

 

Wybierz poniżej interesującą Cię kategorię.
Szkola
Nasza Kadra
Aktualnosci
Filmy
Galeria
Do pobrania
FAQs
Psycholog
Kontakt

Piknik Rodzinny w PSS St Mary's 2017

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

Zapisz się do newslettera

>> Sponsor naszej nowej strony internetowej <<