4 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje do konkursu recytatorskiego "Wierszowisko", którego finał odbędzie się 25 czerwca 2017 w Londynie. Konkurs ten jest organizowany przez Polską Macierz Szkolną w Londynie i skierowany jest do uczniów polskich szkół sobotnich w Anglii. Do konkursu zgłosiło się 27 uczniów, których oceniało Jury w składzie :

Pani Anna Grzybowska - Szefowa Polish Community Centre w Hull
Pani Anna Kwiecińska - Zastępca Dyrektora PSS St Mary's
Pani Agata Rudzka - Opiekunka kółka teatralnego w Polsce
Pan Piotr Zawalich - Prezes "Zawalich Holdings" w Hull

Poziom konkursu stał na bardzo wysokim poziomie i Jury miało niemały problem z wyborem najlepszych małych aktorów :)!
Po długich i burzliwych obradach Jury ogłosiło wyniki:

I miejsce - premiowane wyjazdem na finał "Wierszowiska" do Londynu zajęły ex aequo: Krysia Jenner oraz Julia Kluk!
Zwycięzcy konkursu otrzymali statuetki za zajęcie I-go miejsca oraz zostali nagrodzeni bonami na rodzinny obiad w restauracji "Kuchnia" lub restauracji "Izabela", a także bonami £10 ufundowanymi przez St Mary's College!

II miejsce zajęła Amelka Cichoń za wiersz "A jak będę dorosła"
Jako nagrodę otrzymała srebrny medal za zajęcie 2-go miejsca, voucher ufundowany przez restaurację "Kuchnia" na koktajle dla dziecka oraz rodziców oraz voucher £10 ufundowany przez St Mary's College.

III miejsce zajęła Julka Zacharek za wiersz "Fraszka na związek".
Jako nagrodę otrzymała voucher ufundowany przez restaurację "Kuchnia" na desery dla dziecka oraz rodziców, voucher £10 ufundowany przez St Mary's College, oraz oczywiście brązowy medal za 3-cie miejsce!

Jury przyznało również trzy wyróżnienia, które otrzymali:

II Wyróżnienie oraz voucher na strzyżenie ufundowany przez Salon Fryzjerski Flexible Fashion a także voucher £10 ufundowany przez Restaurację "Izabela" - Marcel Saniewski za wiersz "Zapałka"

III Wyróżnienie oraz bon £10 - Lenka Zawalich za wiersz "Kwoka"

Nagrodę publiczności - prześliczną kokardkę jojo bow, ręcznie wykonaną przez Panią Halinkę Palmer - otrzymała najmłodsza uczestniczka konkursu - Dorotka Jabłońska za wiersz "Zapałka"

Wybraliśmy także grupę dzieci, które będą reprezentować naszą szkołę w kategorii zespołowej a są to:

Julia Kluk
Julia Zacharek
Anielka Jabłońska
Amelka Szuma
Nadia Ankudowicz
Krysia Jenner
Jagoda Jarmulewska
Karol Zacharek
Krzysiek Jabłoński
Franek Szablewski
Adrian Wątły
Julian Szuma

Spotkania przygotowujące do konkursu zespołowego rozpoczynamy od przyszłej soboty 11 marca o godz. 9.00
Obecność obowiązkowa!

Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy dyplom, książkę oraz opaski fluorescencyjne na rękę w barwach biało czerwonych ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.
Chcielibyśmy pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu - byliście fantastyczni! Wasi rodzice oraz Wy sami możecie być z siebie dumni!
Krysi i Julce życzymy wygranej w Londynie oraz zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku!

Serdecznie dziękujemy sponsorom:

Instytutowi Pamięci Narodowej

Salonowi Fryzjerskiemu Flexible Fashion

Restauracji "Izabela"

Restauracji "Kuchnia"

Pani Halince Palmer

Organizatorem Festiwalu Polskiej Poezji dla Dzieci "Wierszowisko" jest Polska Macierz Szkolna w Londynie, a jego celem - popularyzacja polskiej poezji wśród dzieci i młodzieży oraz integracja polskiego środowiska oświatowego na terenie Wielkiej Brytanii.

Uczniowie naszej szkoły od początku trwania Wierszowiska odnoszą sukcesy i co roku przywożą złote medale za pierwsze miejsce oraz puchary.

Poniżej możecie Państwo obejrzeć występy wszystkich naszych finalistów!

Wierszowisko 2016

Występ Julii Kluk - zdobywczyni I miejsca w kategorii wiekowej 7-9 lat "Na Rynku w Krakowie " autorstwa Wiesława Kluka

Występ Karolka Zacharka - "Jaka wielka jest Warszawa" autorstwa Juliana Tuwima

Wierszowisko 2015